Skoči na vsebino

Izjemno učinkoviti

Naša ekipa sestoji iz visoko usposobljenih in izkušenih inženirjev, ki so strokovnjaki na svojih področjih in zagotavljajo strokovne rešitve ter visokokakovostne rezultate za naše stranke.

Globoko predani

Zavezani smo zagotavljanju inovativnih rešitev za naše stranke in sodelujemo tako z akademskimi kot industrijskimi partnerji, da bi napredovali pri našem raziskovanju na področjih, kot so oblikovanje izdelkov, znanost o materialih in mehanika inženirstva.

Visoko usposobljeni

Ponosni smo na svojo zavezanost k odličnosti in uporabljamo najsodobnejše programske orodja in vrhunsko opremo ter vire, da podpremo proces razvoja izdelkov.

O nas

Laboratorij za integriran razvoj izdelkov in CAD (iz ang. Integrated Product Development and CAD) je laboratorij znotraj Fakultete za stroništvo, Univerze v Mariboru. Združuje načela integriranega razvoja izdelkov in računalniško podprtega konstruiranja (CAD) ter strokovnjake z različnih področij za optimizacijo razvojnega cikla izdelkov, za zmanjšanje stroškov in povečanje funkcionalnosti, zmogljivosti in varnosti izdelkov. Sodelujemo s številnimi drugimi akademskimi in industrijskimi partnerji za premikanje meja na področju integriranega razvoja izdelkov in CAD.

Pri razvoju, konstruiranju, oblikovanju, simulacijah in testiranju izdelkov uporabljamo najnovejšo programsko opremo, naše zmogljivosti pa vključujejo tudi napredno strojno opremo in vire za podporo procesa razvoja izdelkov, vključno s 3D skenerji in 3D-tiskalniki, ki omogočajo učinkovitejšo vizualizacijo, analize različnih variantnih rešitev in nenehne izboljšave.

Sodelovanje s študenti v okviru pedagoškega procesa je ključnega pomena pri razvoju njihovih sposobnosti za pripravo na uspešno kariero na trdu dela. Študentom omogočamo praktične izkušnje pri uporabi programske opreme, napredne strojne opreme in drugih virov v laboratoriju. Spodbujamo jih k eksperimentalnemu pristopu, kreativnosti in inovativnosti pri reševanju izzivov, povezanih z vsebinami delovanja laboratorija.

Člani laboratorija

Red. prof. dr. Bojan Dolšak